Пам’ятка для батьків «Чого вчиться дитина в сім’ї ?»

Ви можете довго читати дитині лекції про правила поведінки, навчати її бути доброю, ввічливо спілкуватися з людьми, пробачати і любити. Але насправді більшість знань у цій сфері діти отримують, спостерігаючи за діями і вчинками своїх батьків. Тому закономірно,що ваші діти стають вашим дзеркальним відображенням.І саме батьківські вчинки, а не слова моделюють особистість дитини! Тож звертаємо увагу на
10 основоположних понять, розуміти якідитина вчиться у сім’ї.
- Щасливий шлюб. Модель сім’ї дитина переймає зі своєї родини. Що щасливіший ваш шлюб, то більше шансів на сімейне щастя в майбутньому у вашої дитини.
- Повага.Непросто навчити дитину поважати. Вона сама має побачити й відчути таке ставлення. Найкращий спосіб продемонструвати дитині повагу в сім’ї – це виявляти її одне до одного.
- Обов’язки.Дитина має знати, що кожен член сім’ї повинен виконувати певні обов’язки. Оскільки вона ще маленька і її обов’язки – це вчасно їсти і лягати спати, на власному прикладі покажіть дошкільнику, що таке справжні обов’язки і їх слід виконувати. Саме від вас дитина дізнається, що є обов’язки жінки і чоловіка, матері й батька. Відтак у її свідомості починають вибудовуватися правильні моделі поведінки в сім’ї.
- Рівноправ’я і компроміси.У дитячі роки дитина ледь розуміє значення цих понять, адже батьки завжди діють за принципом «усе найкраще – дітям.» Оскільки в особі мами й тата дошкільник бачить маленьку соціальну групу та спостерігає за стосунками в ній, він буде копіювати їхні моделі у своєму середовищі – на дитячому майданчику, у дитячому садку.
- Радість сімейного буття. Лише зі щасливими і люблячими батьками, дитина теж зможе стати щасливою і зрозуміти, що сім’я це найбільша цінність людини.
- Конфлікт.У жодному разі не можна влаштовувати скандал на очах у дитини. Демонструйте їй, як мирно й розумно уникати, розв’язувати конфліктні ситуації.
- Безумовна любов. Лише постійно перебуваючи в атмосфері щирої і безумовної любові, дитина може зрозуміти, що це таке. Не пізнавши своєчасно цього почуття, вона навряд чи зможе його відчути і проявити у дорослому житті.
- Вибачення.Просіть вибачення одне в одного в присутності дитини, нехай вона бачить і чує це. Усі мають право на помилки. Нічого страшного, якщо хтось оступився, розлютився або забув щось зробити, гірше, якщо він не вибачився за це перед близькими людьми.
- Почуття. Багатьом людям складно виражати свої почуття, вони соромляться і приховують їх. Але як можна соромитися самого себе і бути не щирими? Такі проблеми родом із дитинства. Тож не соромтеся говорити, наприклад, своєму чоловікові, як ви його кохаєте, цінуєте, тощо.
- Щедрість.Покажіть дитині, що з близькою людиною потрібно ділитися всім – від крихти хліба до почуття та емоцій.