СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ

ЗАКОН УКРАЇНИ Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

БАТЬКАМ

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА

ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ В ЗДО №97

ПРАВОВА ОСВІТА, ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИННОСТІ ТА БУЛІНГУ

/Files/images/банер 116 111.png

/Files/images/Копия i.jpg

/Files/images/гаряча линия.jpg

В Україні запрацювала Національна дитяча «гаряча лінія» з питань запобігання насильства в сім’ї та захисту прав дітей. Батьки, вчителі та вихователі мають змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей.

На Національній дитячій "гарячій лінії" Центру «Ла Страда-Україна» консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.

Коло питань, з яких вже надаються консультації - насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Консультування по будням з 12 до 20 годин та в суботу з 12 до 16 години

В дошкільному закладі для вирішення даних питань звертатися до

Керівника закладу Клочко Н.М., вихователя-методиста Борзяк В.Ф. або до Новікової Н.С., практичного психолога.

http://www.la-strada.org.ua/ucp_mod_content_show_30_robota-garyachoyi-liniyi.html

До уваги батьків!

Відповідно до ч.5 ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» (зі змінами) та згідно Закону України від 24.12.2015 №911-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади з 01 січня 2016 року забезпечують безкоштовним харчуванням дітей наступних пільгових категорій, що виховуються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах:

- дітей-сиріт;

- дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей-інвалідів;

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Малозабезпечена сім’я, яка отримує соціальну допомогу від держави з 1 січня 2016 року, має пільги щодо безкоштовного харчування дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади комунальної і державної форми власності.

Підставою для звільнення від оплати є довідка про призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, видана органом праці та соціального захисту у 2016 році.

Адміністрація ДНЗ №97

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ

У комунальному закладі "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 97 Харківської міської ради" проводиться систематична робота щодо забезпечення належних умов для успішного розвитку та виховання дітей пільгових категорій.

У своїй діяльності педагогічний колектив керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання дітей; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом дошкільного закладу (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями завідувача), дотримується положень Конвенції про права дитини та нормативних документів з охорони дитинства.

Робота з дітьми пільгового контингенту реалізується у забезпеченні прав дітей на дошкільну освіту, здоров'я та соцальний захист та формуванні умов для повноцінного фізичного та духовного розвитку кожної дитини.

Адміністрацією дошкільного закладу надаються консультації батькам з питань щодо забезпечення реалізації прав дітей, батькам та опікунам надається соціально-правова просвіта. Проводиться контроль за організацією дозвілля дітей пільгового контингенту за межами закладу.

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

- свідотство (копії) про народження дитини;

- ідентифікаційний код дитини та опікуна;

- ксерокопія паспорта опікуна (1, 2, 11 стор.);

- свідоцтво про смерть батьків;

- акти обстежень матеріально-побутових умов проживання дітей;

- довідки про наявність житла, майна;

- рішення райвиконкому (суду) про призначення опіки, про закріплення житла або про закріплення майна;

Для дітей-напівсиріт:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- акти обстежень матеріально-побутових умов проживання дітей;

- свідоцтво про смерть одного з батьків.

Для дітей, зареєстрованих згідно ст.135 Сімейного Кодексу України:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- акти обстежень матеріально-побутових умов проживання дітей;

- довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги на утримання дитини, реєстрація якої проведена згідно зі ст.135 Сімейного Кодексу України, або довідка з відділу реєстрації актів громадянського стану про те, що реєстрація дитини проведена згідно зі ст.135 Сімейного Кодексу України.

Для дітей, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- ідентифікаційний код дитини;

- посвідчення, що підтверджує статус постраждалого від ЧАЕС;

- посвідчення та паспорт того з батьків, хто має статус (1, 2, 11 стор.);

- довідка з ЖЕКу про склад сім'ї;

- довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.

Для дітей-інвалідів:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- акти обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей;

- посвідчення, що підтверджує статус дитини-інваліда;

Для дітей з багатодітних сімей:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- довідка з ЖЕКу про склад сім'ї;

- акти обстежень матеріально-побутових умов проживання дітей.

Для дітей з малозабезпечених сімей:

- свідотство про нарождення дитини;

- акти обстежень матеріально-побутових умов проживання дітей;

- довідка з управління соцзахисту про те, що родина отримує допомогу як малозабезпечена.

Для дітей військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, журналістів, шахтарів, які загинули під час виконання посадових обов'язків:

- свідотство про нарождення дитини;

- акти обстежень матеріально-побутових умов проживання дітей;

- посвідчення, що підтверджує статус дитини.

Для дітей внутрішньо переміщених осіб:

- кожна дитина, у тому числі яка прибула без супроводження батьків, інших законних представників, отримує довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

- влаштування дітей у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади;

-дитина з інвалідністю та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи;

- Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що діти, які є внутрішньо переміщеними особами або діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, що навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах, незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. {Статтю 7 доповнено новою частиною згідно із Законом№ 474-IX від 16.01.2020}

Кiлькiсть переглядiв: 659