Батькам на замітку:
кілька ідей, чим зайнятися з дитиною під час воєнного
стану в Україні
Поки в Україні запровадили воєнний стан і діти залишилися вдома з батьками, важливо зрозуміти, чим можна зайняти дитя, щоб усім було комфортно.
Окрім перегляду мультфільмів та читання книг, можна пограти в розвивальніігри абостати «веселим листоношею»:
Підготуйте з дитиною гарні малюнки для кожного адресата – бабусі, тітки чи друзів.
Поки дитина зайнята малюванням, обдзвоніть адресатів і дізнайтеся, чи будуть вони вдома, попередьте про прихід – нехай приготують символічну нагороду «листоноші», наприклад, цукерку або фрукт. Якщо у вас є автомобіль, то буквально за кілька годин ви встигнете розвести листівки багатьом знайомим – тільки ніде не затримуйтеся.
Організуйте гру «У пошуках скарбу»
Намалюйте на аркуші А4 карту, наприклад, дитячого майданчика з позначенням «Скарб». Поки дитина не бачить, заховайте в цьому місці маленький сюрприз.
Лист з картою порвіть на рівні частини (наприклад, на 4 або 6). Придумайте змагання, як дитині заслужити фрагмент карти, наприклад, загадуйте загадки.
Після того, як маленикий шукач скарбів збере всі частини карти, він зможе їх зкласти і знайти ваш сюрприз.
Опануйте незвичні способи малювання
Малюйте відбитками пальців.Для цього треба шматочки губки, фарби, вода, пензлик, ручки, олівці чи фломастери. Спочатку нанесіть фарбу на губку пензликом. Потім притисніть до неї пальчик. Усе – на папері можна залишати кольоровий відбиток.
Помалюйте мильними бульбашками.У мильний розчин (вода, мило, шампунь) додайте акварельної фарби або харчового барвника будь-якого кольору.
Візьми соломинку і дуньте через неї в мильну воду, створюючи якнайбільше бульбашок. Візьміть папір та легенько прикладіть його зверху до бульбашок.
Дайте просохнути. Щоб зробити папір ще яскравішим, прикладіть його до бульбашок на воді різних кольорів.
Малюйте«дмухавки».Зробіть на папері ляпку. Дмухніть на неї фарби через соломинку в різних напрямках. А пальчиком чи пензликом можна домалювати все інше.
Написати в Instagram чи ТікТок відгук про книгу
Карантин – прекрасна змога залучити дитину до читання. Щоб була додаткова мотивація, запропонуйте після прочитання позмагатись у конкурсі кращихінстаграм-відгуків про книги.Також не виходячи із дому можна долучитись доконкурсу відеопоезіїв ТікТок, який триває до 21 березня.
Навчити готувати
Перебування в дома і купа вільного часу ідеальний час аби навчити дитину азам кулінарії, або й дати поексперементувати з простими, чи складнішими рецептами.
З одного боку вміння готувати – базова потреба для кожного. З іншого – можливість творчо реалізуватись. Може саме навчившись готувати смачні тістечка ваша дитина задумається про майбутню професію, а вжеу 18 матиме успішний бізнес.
Запровадити корисні спортивні звички
Попри те, що під час карантину радять не відвідувати масові заходи, прогулянки свіжим повітрям та спорт ніхто не скасовував.
Це прекрасна змога почати родиною робити ранкову йогу, розпочати бігати зранку і може навіть підготуватись доміського марафону, який запланували на травень.
Гарною ідеєю буде витягти велосипед, який відпочивав взимку і покататись околицями міста. Так ви і громадського транспорту уникнете, і попрактикуєтесь, адже нині активно готуються дорозбудови велоінфраструктуриміста.
Переглянути українські фільми в онлайн кінотеатрі
У той час як кінотеатри обмежують кількість відвідувачів у залі, українське кіно, яке ви пропустили можна переглянути онлайн впершому офіційному кінотеатрі.Перелік цікавих стрічокчитайте тут.
Освоїти цікаві навчальні онлайн-курси
Окрімвідеоуроків, які обіцяють школярам, варто заглянути на Рrometheus. Тут ви зможете знайти безкоштовні онлайн курси з психології, іноземних мов, мов програмування і навітьсексуальної освітирозрахований на підлітків та батьків.
Вибір величезний.
Навчитись писати писанки
Зрештою, скоро Великдень. Традиційно в цей час українці починали розписувати писанки. Для багатьох ця навичка втрачена, але якщо часу багато, то чому б не навчитись? Зрештою, це прекрасна річ для самореалізації, розвитку дрібної моторики і спільної родинної розваги. І цілком доступна по ціні.Короткуінструкцію з писанкарстваможна переглянути в мережі.
Також разом з дитиною можна поскладати пазли або разом виростити рослинку, до прикладу з кісточки лимона чи апельсина. Дитина щодня доглядатиме за нею та їй не буде нудно сидіти удома.