ПОРАДИ БАТЬКАМ:
Перший тиждень у садку
Як допомогти дитині на цьому етапі?
- · Слід створити спокійний, безконфліктний клімат для дитини в сім'ї. Берегти ослаблену нервову систему малюка. В ДНЗ і вдома не збільшувати, а зменшувати навантаження на нервову систему, на деякий час припинити походи в цирк, театр, в гості. Скоротити перегляд телепередач.·
- Не реагувати на витівки малюка і не карати за капризи.·
- Батькам не залишати дитину в дитячому садку на цілий день!
- Перший тиждень залишати малюка на 2 - 3 години, потім час необхідно поступово збільшувати до 5 - 6 годин.·
- Батькам слід гратися з дитиною з домашніми іграшками в гру "Дитячий садок", де одна з них буде самою дитиною, простеживши, що робить ця іграшка, що говорить, допоможіть разом з дитиною знайти їй друзів і вирішіть проблеми вашої дитини через неї, орієнтуючи гру на позитивні результати.·
- Із самого початку батькам слід допомогти дитині легко увійти до дитячого садку. Адже вона вперше в житті розлучається з домівкою, з батьками, віддаляється від них, хоч і всього на кілька годин.· У перші дні відвідування садка батьки не повинні залишати дитину одну відразу, краще всього, щоб малюк сам відпустив маму або тата. А, розлучаючись, батьки пообіцяють, що неодмінно повернуться за малюком.
- Мама і тато не повинні забувати постійно говорити йому, що вони його люблять.·
- Коли зранку батьки приводять малюка в ДНЗ вихователі повинні допомогти їм розлучатися з дитиною легко і швидко. Звичайно ж, вони турбуються про те, як буде їх малюку в дитсадку, але довгі прощання із стурбованим виразом обличчя, у дитини викличуть тривогу, і вона довго своїх тата або маму не відпускатиме.·
- Необхідно підтримувати і у вихідні такий же режим дня, як і в дитячому садку!· Не "кутати" дитину, а одягати її так, як необхідно відповідно до температури в групі.·
- Якщо малюк важко розлучається з матір’ю, то бажано перші кілька тижнів доручити відводити в дитячий садок батькові дитини.· Батьки не повинні допускати перерви у відвідуванні дитсадка — тиждень вдома не тільки не допоможе малюкові адаптуватися до садка, але і продемонструє йому, що є і інший варіант, якого можна всіма силами добиватися.
- Якщо батькам пустити ситуацію на самоплив, це може перерости в серйозні нервові захворювання і розлади.
- В деяких випадках не можна буде обійтися без консультації фахівця, а якщо малюк не адаптується до нових умов протягом року, можливо, подумати про те, щоб припинити відвідувати дитячий садок.
- Навіть в цьому випадку необхідно ретельно стежити за станом малюка, щоб пізніше, коли прийде час йти в школу, не було подібних проблем.
Пам'ятка для батьків, які збираються віддавати дитину до дитячого закладу:
- Розкажіть дитині, що таке дитячий сад, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб малюк пішов в дитячий сад. Зводіть його туди, щоб він представляв, що це таке.
- Коли ви йдете повз дитячий сад, з радістю нагадуйте дитині про те, як йому пощастило — восени він зможе сюди ходити.
- рідним і знайомим в присутності малюка, що пишаєтеся своєю дитиною, — адже його прийняли в дитячий сад.
- 3. Поговоріть з ним, як з дорослим. Поясніть, що він буде ходити в садок, де багато дітей, з якими можна грати, і багато нових і цікавих іграшок
- Розкажіть йому, що дорослі "тітки", з якими він там зустрінеться, будуть грати, співати й танцювати з ним, читати йому книжки, розповідати казки і завжди у всьому допоможуть.
- Скажіть, що тепер вранці вся родина буде відправлятися на роботу: тато — у свій офіс, мама — у свій, старший брат або сестра — до школи, а він — у дитячий садок, а після роботи мама або тато прийдуть за ним і заберуть додому.
- Ознайомтеся з майбутньою вихователькою, нянечкою. Обов'язково скажіть вихователю, а краще залиште йому письмову пам'ятку, де перерахуйте: нелюбимі страви, продукти і ліки, що викликають алергію; щеплення, від яких у дитини медичний відвід; номери телефонів для зв'язку з вами в екстрених випадках.
- Детально розкажіть дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності, він буде там робити. Чим докладніше буде ваша розповідь — тим спокійніше і впевненіше почуватиме себе ваш малюк, коли піде в дитячий сад. Коли дитина бачить, що очікувана подія відбувається так, як було йому заздалегідь "обіцяно", — він відчуває себе впевненіше.
- Поступово, протягом літа, влаштовує режим дня дитини подібний до режиму дня у дитячому садку, особливо якщо це стосується раннього вставання - не пізніше восьмої години ранку. Після обіду ваш малюк повинен спати не менше однієї години або хоча б полежати з книгою або з іграшкою. Підготуватися до сну слід не пізніше 21 години.9. Корисно навчити користуватися горщиком. Відучити його від їжі із пляшечки з соскою. Постарайтеся навчити малюка самостійно їсти ложкою і пити з чашки.
- Поговоріть з дитиною про труднощі, які можуть виникнути у нього в дитячому садку. Обговоріть, до кого в цьому випадку він зможе звернутися по допомогу, і як він це зробить. Наприклад: "Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи:" Я хочу пити ", і вихователь дасть тобі води. Якщо захочеш в туалет, скажи про це вихователям".
- Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на його першу вимогу і так, як він хоче. Поясніть, що в групі буде багато дітей і іноді йому доведеться почекати своєї черги. Ви можете сказати малюкові: "Вихователь не зможе допомогти одягтися відразу всім дітям, тому тобі доведеться трохи почекати".
- Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не забирати іграшки, у свою чергу, пропонувати іграшки іншим дітям.
- Ознайомтеся з іншими батьками та їхніми дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашого малюка по іменах. Запитуйте його думку про нових друзів.
- Вводити дитини в нову ситуацію треба поступово. У перші дні побудьте з ним якийсь час в дитячому садку, не йдіть відразу. А, прощаючись, обов'язково скажіть, що повернетеся за ним. Як правило, багато дітей через кілька днів звикають до нових умов.
- Коли ваш син або дочка вперше відправляться в сад, не забудьте дати йому з собою свою іграшку: звична тепла річ, що пахне будинком, буде діяти на малюка заспокійливо, це для нього частинка дому, частинка безпеки.
- Не забудьте так розпланувати свій час, щоб повністю звільнити собі першу пару тижнів, щоб зі свого боку допомогти дитині плавно пройти адаптацію в садку.
- На перших порах намагайтеся приділяти своїй дитині потрійну увагу вдома і на прогулянках, нагадуйте ввечері йому про садок, про хлопців, про виховательці. Найголовніше — не бійтеся сліз дитини, адже він поки не може реагувати інакше! Не дратуйте дитини своїми сльозами і нервозністю. Багато мам не можуть стримати емоцій при розлученні з дитиною вранці, коли дитина йде до групи. Якщо у мами не виходить бути витриманою, краще довірити татові відвести дитину в садок.
- Постарайтеся бути терпимими в період адаптації дитини до дитячого садочку, не шкодуйте часу на емоційно-особистісне спілкування з дитиною, заохочуйте відвідування дитячого саду дитиною. Пам'ятайте, що дитячий сад — це перший крок у суспільство, імпульс до розвитку знань дитини про поведінку в суспільстві.
Консультація для вихователів "Роль вихователя ДНЗ подолання агресивної поведінки дітей".
«Дитину можна порівняти з дзеркалом. Вона відображає, а не випромінює любов. Якщо дати йому любов, вона повертає її. Якщо нічого не дати, нічого у відповідь не отримаєш»Росс Кемпбелл(американський професор клінічної педіатрії та психології )Все частіше і частіше можна почути сьогодні фрази: «Якаагресивнадитина! Звідки в неїстільки агресії? »Щоб розібратися в цьому, для початку важливо знати, що агресивність є порушенням поведінки дитини, а не симптомом психічного захворювання. Необхідно пам'ятати, що деякі труднощі в поведінці дітей носять віковий характер і пов'язані з переживанням одного з криз розвитку. І ці періоди в житті дитини, незважаючи на всю складність, свідчать про нормальному ході процесу психічного розвитку дошкільника. Але іноді агресія необхідна для виживання і носить функції захисту і збереження «свого середовища» або конструктивного її зміни. Отже, що ж таке агресивне поведінка і агресія?Агресивна поведінка - це специфічна форма дій людини, що характеризуються демонстрацією переваги в силі або застосуванням сили по відношенню до іншої людини або групи осіб, яким суб'єкт прагне завдати шкоди..В даний час більшістю дослідників приймається наступне визначення:Агресія - це фізична або вербальне поведінка, спрямоване на заподіяння шкоди кому-небудь.Дитяча агресивність - це наслідок незадоволених потреб дітей у любові, визнання і потрібності іншій людині.Фізична агресія - використання фізичної сили проти іншої особи.Непряма агресія - агресія, обхідним шляхом спрямована на іншу особу або ні на кого не спрямована.Роздратування-готовність до прояву негативних почуттів при найменшому порушенні (запальність, грубість)Негативізм-опозиційна манера в поведінці від пасивного опору до активної боротьби проти сталих звичаїв і законів.Вербальна агресія - вираження негативних почуттів як через форму(крик, вереск), так і через зміст словесних відповідей (прокльони, загрози)Почуття провини - можливе переконання суб'єкта в тому , що він є поганою людиною, що надходить зло, а також відчуваються їм докори сумління.Зміцненню агресивних форм поведінки у дитини сприяють:
|