В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №97 велика увага приділяється патріотичному вихованню дітей. Сутність його ми вбачаємо в тому, щоб закласти в дитячі душі основу любові та поваги до своїх рідних, до краси рідної природи, до історії та культури рідного міста, країни.

З метою проведення змістовної роботи з дітьми у групах створено відповідні умови: належне розвивальне середовище (куточки національної символіки, іграшки, обладнання), посібники (демонстраційний і роздатковий матеріал). Завдання щодо організації роботи з морально-патріотичного виховання педагоги вирішують комплексно у різних видах діяльності (заняття, бесіди, екскурсії, ігри, трудова діяльність в природі та побуті).

З раннього віку ми навчаємо дітей любити батьків, допомагати їм. Щоб ці почуття стали початком любові до Батьківщини - ознайомлюємо дітей із роллю батьків, як громадян, працівників, що вносять свій вклад в майбутнє нашої країни. Розповіді про роботу дорослих, яку користь вони приносять суспільству дають можливість дітям усвідомити значення кожного в розвитку рідної держави, краю.

Частиною патріотичного виховання є виховання любові до природи рідного краю. По-справжньому полюбивши природу, діти не будуть байдужі до неї, рідного краю, до Батьківщини. А почуття до природи розвиваємо в ході природоохоронної діяльності. Щовесни саджаємо разом з дітьми квіти, овочі, доглядаємо і спостерігаємо за ростом та розвитком рослин, отримуємо задоволення самі і вчимо дітей насолоджуватись спільними здобутками. Розповідаємо відомі легенди про рослини рідного міста, розгадуємо кросворди.

Плекаючи у дітей почуття любові до Батьківщини, ми прищеплюємо глибоку повагу і турботливе ставлення до своєї малої батьківщини — рідного міста. Дошкільники з цікавістю слухають про те, що рідне місто славетне своєю історією, традиціями, пам’ятниками, кращими людьми, які прославляють не тільки місто, а й країну. Старші діти усвідомили, що наше місто – частина Батьківщини.

Під час цільових прогулянок вихователі ознайомлюють дітей із походженням назви вулиці, на якій ми знаходимося. Проспект Тракторобудівників, - так вона називається на честь робітників, що створюють техніку для всієї країни. Розповіді про трудові подвиги, користь для суспільства надають можливість дітям усвідомити значення кожного в розвитку рідної держави, краю. Бесіди про видатних людей, які проживали чи проживають і донині в рідному місті викликають у дітей цікавість і до професій рідних. Звертають вихователі увагу дітей на чистоту і порядок у рідному місті, розмірковували з дітьми, як зробити так, щоб місто завжди було охайним і привабливим, діти переконалися, що необхідно берегти природу рідного краю, задля збереження здоров’я та життя свого та рідних. Спільною працею на подвір’ї: висадка дерев, квітів, прибирання, прикрашання - робили наше місто чистим, гарним, виховували почуття гордості за малу батьківщину.

В куточках для батьків ми надавали інформацію про патріотичне виховання дошкільників. Це були поради, консультації, фотографії виховних заходів, дитячі роботи, пам’ятки для батьків, оголошення.

Неабияку увагу надавали прищепленню дітям шанобливого ставлення до героїв війни, поваги до сучасних воїнів, захисників кордонів Батьківщини.

В День Перемоги багато родин разом з дітьми відвідати парк Пам'яті, вшанували ветеранів війни покладанням квітів до пам'ятника.

Твори українського фольклору та видатних вітчизняних поетів і письменників сіють в душі дітей золоті зернятка духовності, любові до рідного краю, слова, пісні.

Всі батьки, діти відгукнулися на акцію молосердя «Допоможи ближньому» - допомогу раненим бійцям України.

Після кожного заходу діти відтворювали свої враження особисто та разом з дорослими в образотворчій діяльності.

Відповідаючи на вимоги часу, запити суспільства,у контексті духовного розвитку особистості педагоги дошкільного навчального закладу продовжують роботу з виховання у дітей патріотизму через активізацію емоційної сфери дошкільників на основі широкої поінформованості про історію, традиції, культуру рідної країни.

Кiлькiсть переглядiв: 722